kanistry plastikowe 5l

JAK PRZYGOTOWAĆ ZAPAS WODY NA SYTUACJE AWARYJNE?

Mądry Polak po szkodzie – to przysłowie uczy nas nie tylko roztropności, ale też przypomina o konieczności przygotowania się na sytuacje awaryjne, które może i zdarzają się rzadko, ale gdy już się zdarzą, są w stanie drastycznie zmienić nasze życie. Brak wody jest właśnie jedną z takich sytuacji, na które warto jest być przyszykowanym. Jak przygotować zapas wody na czarną godzinę? W jakie akcesoria warto jest się zaopatrzyć?

Duże i sterylne opakowanie na długie lata

Optymalnie zaplanowany zapas wody powinien wystarczyć na trzy dni życia domowników. Należy w to wliczyć nie tylko ok. 2,5 litra wody pitnej, ale też wodę do podstawowej higieny oraz do pojenia zwierząt domowych czy umycia naczyń. Dlatego warto jest szacunkowo założyć, że każdy z domowników zużywa dziennie ok. 4-5 decymetrów sześciennych wody. Do przechowywania takiej objętości życiodajnej cieczy idealne są kanistry plastikowe 5l – nie tylko pozwalają one na bezpieczne i długotrwałe przechowywanie wody, ale są też lekkie, a więc wygodne w transporcie. Dzięki zoptymalizowanym gabarytom są one łatwe w przechowywaniu i nadają się zarówno do domowych piwnic, jak i szaf czy schowków w zwykłych mieszkaniach. Choć to właśnie kanistry plastikowe 5l są najczęstszym wyborem podczas przygotowywania zapasu wody, w przypadku mniejszych możliwości magazynowych można skorzystać z kanistrów o innej objętości, np. cztero- oraz dwulitrowych.

Tabletki do uzdatniania wody i jej regularne wymienianie

Zaopatrzyłeś się w kanistry plastikowe 5l, napełniłeś je wodą i schowałeś w zaciemnionym miejscu? To dobrze, ale nie zapominaj o regularnej wymianie przechowywanej cieczy. Woda pitna stanowi wylęgarnię niebezpiecznych bakterii, które do rozmnażania się potrzebują przede wszystkim czasu. Dlatego raz na dwa-trzy miesiące powinieneś opróżnić kanistry, umyć je, a następnie napełnić świeżą wodą. Starą ciecz możesz użyć do podlania kwiatków lub mycia naczyń. Warto jest też zaopatrzyć się w tabletki do uzdatniania wody – są one relatywnie niedrogie, a ich użycie stanowi gwarancję, że przechowywana woda będzie nadawać się do spożycia nawet po długim czasie od napełnienia kanistrów.

ZAMÓW KANISTRY ONLINE