kanistry plastikowe 5l

PIĘCIU-LITROWE KANISTRY PLASTIKOWE – WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO

Znalezienie odpowiednich pojemników do dystrybuowania rożnej chemii gospodarczej oraz niebezpiecznych substancji to odpowiedzialne zadanie. Taki pojemnik powinien być trwały, odporny na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Jednak przede wszystkim nie powinien w żadnym stopniu oddziaływać z przechowywaną wewnątrz substancją oraz zmieniać jej właściwości. Wybierając odpowiedniego producenta plastikowych kanistrów, warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment i wieloletnią obecność na rynku – świadczy to często o dużym doświadczeniu przedsiębiorstwa w tej branży. Należy także dokładnie obejrzeć pojemnik, czy jest odpowiednio twardy i gruby, oraz czy posiada odpowiednie atesty i certyfikaty.

Pięciu-litrowe kanistry plastikowe – wygoda i bezpieczeństwo

Rączka to wbrew pozorom bardzo ważny element konstrukcji kanistra, ułatwiający transport pojemnika oraz znajdującej się w nim cieczy. By rączka była w pełni funkcjonalna, należy zwrócić uwagę na rodzaj plastiku z którego został wykonany kanister oraz jego gramaturę. Gramatura pojemnika świadczy o masie plastiku. Wyższa gramatura będzie  oznaczać większą grubość oraz trwałości zbiornika. Taki kanister będzie nie tylko przechowywał różne substancje w sposób nienaruszony, ale będzie również odporny na wstrząsy, wysokie i niskie temperatury oraz szereg uszkodzeń mechanicznych. Są to bardzo istotne aspekty które decydują często o poziomie bezpieczeństwa w danej przestrzeni.

Choć kolor wydaje się mieć drugorzędne znaczenie, to kanistry w różnych kolorach mogą służyć np. do przechowywania substancji o odmiennych właściwościach. Może to być istotne na dużych halach i zakładach produkcyjnych, gdzie poprawne oraz czytelne oznakowanie przyczynia się do zachowania zarówno bezpieczeństwa, jak i poprawia produktywność. Kanistry plastikowe, wykonane z nieprzejrzystego materiału będą idealne do przechowywania różnych substancji które wymagają osłony przed światłem. Taka osłona pomoże na długo zachować parametry danej substancji chemicznej.

ZAMÓW KANISTRY ONLINE